Özgeçmiş

Prof. Dr. Özgür Aslan

Mersin’in Mut ilçesinin Güme Köyü’nde soğuk bir kış günü beş kız kardeşten sonra  dünyaya gelmişim. İlkokulu,  Mut Gazi İlkokulu’nda okudum. İlk yılından sonra parasız yatılı okuduğum Konya Anadolu Lisesi’ni 1986 yılında bitirdim. Lise yılları okulumuzun çok popüler olduğu spor  olan  “hentbol” ile geçti. Sporun insanı nasıl yola getirebildiğine kendi yaşamımda tanık oldum.  Sonra; İzmir günleri/yılları başladı ve 1992 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdim.  Mecburi hizmet kurası çekip Hakkari/Yüksekova’ya gitmeye hazırlanırken TUS zamanı geldi ve Kardiyoloji eğitimime başladım. Böylece Yüksekova yerine İzmir Atatürk Eğitim Hastanesi Kardiyoloji Kliniği’ne gitmiş oldum. Matematik ve Fizik ile keyifli zamanlar (!) geçirdiğimden mi bilmem daha ihtisasın ilk aylarında tanıştığım “kalp ritim bozuklukları” ve “kalp pilleri” ilgimi çok çekti ve ilk üç yıl sonunda kendimi bu alanda daha da derinleşmek için  arayış içinde buldum. İspanya-Barselona’da Otonom Üniversite’nin Sant Pau Hastanesi’nde bu alanda bir yıllık eğitimi 1996’da tamamlayıp yurda döndüm. TÜBİTAK Bursu bu dönemde paha biçilmez bir destekti. O dönemde bu eğitimi almam için referans veren, izin veren, destek olan herkese vefa borcum var.  Uzmanlık eğitimini aldığım Kardiyoloji Kliniği’nde ilk elektrofizyoloji uygulamalarına 1996’da başlayıp 1997’de Kardiyoloji Uzmanı oldum.  Ertesi yıl Dokuz Eylül Üniversitesi’nde “öğretim görevlisi” olarak atandım. “Kalbin ritim ve iletim anormalliklerinin elektrofizyolojisi, tanısı ve tedavisi”yle özel alanım olarak ilgilendim; 1999-2004 yılları arasında “Yard. Doç.” olarak görev  yaptım. “Kardiyoloji Doçenti” unvanını aldığım 2004 yılından 2010 yılına değin “öğretim üyesi” olarak çalışmaya devam ettim  ve 2010 yılında “Profesör” olarak atandım.

Kalbin ritim sorunları, Bayılma, Kalp pilleri, Ani ölüm ve önlenmesi, Kalp yetersizliği ve Hipertansiyon akademik ilgi alanlarımı oluşturuyor.

Evliyim ve 2 kızım var. Onlarla zaman geçirmek en keyifli uğraşlarımdan biri… Şiir okumak-dinlemek, günlük haberlere kulak kesilmek, politikanın sosyolojisi- felsefesiyle ilgilenmek, bahçede ağaç dibi çapalamak-onları budamak, zaman buldukça ve bedenimi ikna edebildikçe spor yapmak diğer kişisel keyiflerim arasında sayılabilir.

İnsanlardan Alıntılar

Başlamanın yolu, konuşmayı bir kenara bırakmak ve yapmaya başlamaktır.

Walt Disney

Harry, gerçekten kim olduğumuzu gösteren becerilerimizden daha çok kendi seçimlerimizdir.

J. K. Rowling

Bitti diye ağlama, gerçekleştiği için gülümse.

Dr. Seuss
Web sitenizi WordPress.com' da kurun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: